Dovolená Francouzská Polynésie – praktické rady na cestu

Čeká vás někdy v blízké budoucnosti dovolená ve Francouzské Polynésii? Pak si před cestou pečlivě nastudujte základní informace o fakta o Francouzské Polynésii.

Hlavním městem celé Francouzské Polynésie je město Papeete, které leží na ostrově Tahiti. Nečekejte ale žádné malebné městečko. Naopak. Papeete je typické spletí ulic, hlukem a velikým chaosem. Za tou „pravou“ pohlednicovou polynéskou romantikou musíte jinam. Určitě ale v Papeete nevynechejte místní trh Marché de Papeete, který má tradici dlouhou více než 250 let.

Před cestou na dovolenou ve Francouzské Polynésii není potřeba žádné zvláštní očkování. Země je z hlediska zdravotních rizik naprosto bezpečná.

Oficiálním platidlem je polynéský frank. Ten má kurz pevně svázaný s eurem. Za jedno euro tak dostanete 119 franků. Jen pro představu – pivo si v některé z místních hospůdek dáte asi za 350 franků. Problém není ani platba kartou – tedy v turistických centrech a v hotelech. V domorodé vesnici svou zlatou kreditkou opravdu nezaplatíte.

Česká republika má s Francouzskou Polynésií dojednaný bezvízový styk. Stačí vám tedy pas platný ještě šest měsíců po plánovaném návratu. Pozor jen na to, pokud bude do Francouzské Polynésie cestovat přes území USA. Tam už mohou nastat komplikace.

Oficiálními jazyky jsou tahitština a francouština. S nimi se bez problémů domluvíte úplně všude.

Další tipy na zájezdy do Francouzské Polynésie hledejte ve stejnojmenné kategorii.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Galerie

Informace a zajímavosti o Francouzské Polynésii pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Dovolená u moře od ESO Travel.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@francouzska-polynesie.info